Filmforgatás

A Szépművészeti Múzeum terei nemcsak rendezvényekhez, hanem filmes produkciókhoz is tökéletes „díszletet” biztosítanak, legyen szó akár reklám-, imázs- vagy nagy - játékfilmekről, esetleg interjúkról vagy fotózásról. Legkülönbözőbb stílusú termeink és a nagyközönség elől elzárt titkos tereink a stábok rendelkezésére állnak. Hiszünk a kreatív képzelet erejében, ezért nyitott és rugalmas csapatunk a műemlékvédelmi szabályok nyújtotta kereteken belül folyamatos összhangban igyekszik támogatni a filmes csapatok munkáját. Fedezzétek fel a helyszíneink nyújtotta sokszínű lehetőségeket!

Reneszánsz Csarnok
· A Reneszánsz Csarnok a 16. századi itáliai építészet formavilágát követi. Félköríves árkádjai, klasszikus oszlopai, mellvédje és falképei egy reneszánsz palota udvarát idézik fel. A csarnokban a Szépművészeti Múzeum két különleges műtárgyegyüttese látható: az itáliai freskók és a velencei kútkávák. A reneszánsz freskógyűjtemény nemzetközi viszonylatban is ritkaságnak számít, Itálián kívül a világ legnagyobb ilyen együttese. A freskók eredetileg észak- és közép-itáliai templomok és paloták falait díszítő, nagyobb ciklusok részét képezték. A 19. században azonban az épületek funkcióvesztése vagy megromlott állaga miatt eredeti helyükről leválasztották, majd hordozható festményekké alakították őket. A csarnok földszintjén, a 14-15. századi késő gótikus és a korai reneszánsz művekkel induló kiállítás, a csarnok emeleti kerengőjén, a késő reneszánsz 16. századi emlékeivel zárul. A teremben kiállított velencei kút kávái díszesen faragott kőből vagy bronzból készültek, és nemegyszer a város ismert szobrászainak a műhelyeiből származtak. A múzeum kútkávagyűjteményének egy része egykor főúri kastélyparkokat díszített.



Márvány csarnok
A múzeum neoreneszánsz stílusban épült reprezentatív fogadótere márványburkolatáról kapta mai elnevezését. A kazettás dongaboltozat fedett tér ajtaja felett aranyozott felirat hirdeti: Ars longa, vita brevis, azaz a művészet örök, az élet rövid. A csarnok két oldalát az emeletre vezető díszlépcsőház áttört korlátja szegélyezi, pihenője oszlopos galériaként kapcsolódik a Márvány Csarnokhoz, ahonnan gyönyörű rálátást biztosít a teremre. A csarnok falain az itáliai barokk mestereinek festményei láthatóak. A tér egyik sarkában pedig a flamand származású, de Velencében alkotó Giusto Le Court Caritas Romana című bravúros alkotása került elhelyezésre. 18. századi írott források szerint a szobor a Canal Grande partján álló fényűző palota bejáratánál állt. Nem ismert, hogy a mű mikor került került magyarországi „lelőhelyére”, az 1877-ben épített budapesti Almássy–Andrássy-palota kertjébe. A barokk művek mellett a Márvány Csarnokban található a világ legnagyobb múzeumi LCD-fala, melyen csaknem 300 műtárgy adatait jeleníti meg interaktív módon.

Román csarnok
· A román kori bazilikát idéző teret hatalmas oszlopok és pillérek tagolják. A csarnok román stílusú belső dekorációját az épület építészei, Schickedanz Albert és Herzog Fülöp tervezhették. A rendkívül gazdag festészeti dekoráció Reissmann Károly Miksa és Glaser János festők munkái. A keresztény ikonográfiai program szerint megtervezett, de a millenniumi gondolatkörhöz is kapcsolható falfestményeken többek között a magyar történelem nagy alakjai elevenednek meg. A főhajó falaira a magyar állami, társországi és tartományi címereket festették. A csarnok lenyűgözően gazdag ornamentikáját szimbolikus ábrázolások, életfamotívumok, a halhatatlanságot jelképező pávák, a diadalíveket pedig állatövi jegyek egészítik ki. A körüljáró folyosó boltozatának griff- és sárkányfigurái a német középkori fal- és táblaképfestészet hatását viselik magukon. Az így összeálló, szakrális jellegű tér a századforduló dekoratív festészetének csúcsteljesítménye. A II. világháborúban súlyos károkat szenvedett és a nagyközönség elől hetven évig elzárt Román Csarnok 2018-ban nyílt meg újra. A csarnokhoz egyedi ajándékkollekciót készített a MúzeumShop.



Barokk Csarnok
A barokk építészet stílusjegyeit magán viselő impozáns, palotaudvart idéző tágas Barokk Csarnokban a Régi Képtár és a Régi Szobor Gyűjtemény 17-18. századi gyűjteményéből válogatott, újrarendezett állandó kiállítás várja a látogatókat. A nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő itáliai, spanyol és német barokk kollekcióból kiválasztott közel harminc festményen keresztül az érdeklődők megismerkedhetnek a barokk festészet stiláris sokszínűségével és tematikus gazdagságával. Az itáliai anyag a korszak legfontosabb festészeti központjainak művészetébe nyújt bepillantást. A válogatásban helyet kapott a 18. századi velencei festészet vezető mestere, Giovanni Battista Tiepolo Idősebb Szent Jakab legyőzi a mórokat témájú, monumentális oltárképe is. A barokk festmények mellett a velencei barokk szobrászatának remekei is helyet kaptak a csarnokban. A nemzedék legismertebb szobrásza, l’Ongaro tanítványa, Giovanni Bonazza műhelyében nagy számban készítettek medalion portrédomborműveket: a budapesti sorozat mind számban, mind kvalitásban a második legnagyobb ma ismert közgyűjteményi széria.

Belső udvarok (Ión és Dór udvar)
Az újonnan megnyitott, az ókori görög építészetet idéző Ión és Dór udvarok beltéri kapcsolattal rendelkező impozáns kültéri helyszínek. A belső udvarok nyáresti partik, filmvetítések, állófogadások, vagy akár gálavacsorák színhelyeivé is varázsolhatóak.



Portikusz terasz
Az 1906-ban átadott, Schickedanz Albert és Herzog Fülöp által tervezett Szépművészeti Múzeum homlokzata a klasszikus görög templomépítészet idézi. A neoklasszicista épület homlokzati részéből előugró, központi helyet elfoglaló nyitott oszlopcsarnokhoz, a portikuszhoz széles lépcsősor vezet fel. A tizenkét korinthoszi oszlopból álló csarnokot felül timpanon zárja. A homlokzaton sokalakos mitológiai témájú dombormű látható, mely az olümpiai Zeusz-templom nyugati oromcsoportján látható, a kentaurok és a lapithák csatájának a rekonstrukciókkal kiegészített másolata. Az oromcsoport középtengelyében Apollón isten alakja magasodik a küzdő felek fölé. A Hősök terére néző fedett portikusz terasz tökéletes helyszín rendezvények előtti welcome, vagy akár kisebb létszámú fogadások számára is. Az exkluzivitás élményét a csodálatos kilátás garantálja.

Kupolaterem - 1. emelet
A 19. és 20. századi művészetet bemutató kiállítóterekből nyíló, különleges vörösmárvány-borítású kupolaterem ideális helyszíne lehet nagyszabású díszvacsorák, protokolláris fogadások és állófogadások számára. Képzeljük el, hogy vendégeink vacsorájukat a 19. század leghíresebb magyar történelmi alakjaival egy asztalnál fogyaszthatják el, hogy utána egy pezsgős koccintásra várjuk őket a lélegzetelállító dunai panorámával rendelkező teraszaink egyikén. A Kupolatér három emeletet foglal magában, melyek akár egyszerre is bérelhetőek nagylétszámú események alkalmával.



Kupolaterem - 2. emelet
A második emeleti kupolateremben a 20. századi magyar festészet legszebb alkotásai kaptak helyet. Berény Róbert Csellózó nő vagy Rippl-Rónai József Kalitkás nő című képe is itt található, valamint erről az emeletről nyílik a Gulácsy Lajos, Vaszary János és Bortnyik Sándor műveit rejtő Modern idők időszaki tárlat. A tér közepén lévő oktogonális balkonról az első emeleti kupolatérre látni rá, vörösmárvánnyal borított lépcsői pedig a Csontváry-pihenőhöz vezetnek, ahol többek között az ikonikus Zarándoklás a cédrusokhoz Libanonban vagy a 20 m2-es A taorminai görög színház romjai képek alatt lehet megpihenni.

1. emeleti Panoráma terasz
· Az első emeleti Kupolatérből nyíló két, Dunára néző fedett panorámaterasz kisebb létszámú nyáresti fogadások, pezsgős koccintások tökéletes helyszíne. A terasz a hőgombáknak köszönhetően a téli időszakban hangulatos forraltborozások és gesztenyesütés helyszíne lehet, mely a beltéri eseményt még különlegesebb élménnyé teszi.



3. emeleti panoráma teraszok
· A Palota épületének legfelső szintjén található két dunai panorámateraszról a vendégek Budapest teljes látképét élvezhetik, rálátva a Dunára vagy a Parlamentre. A harmadik balkonról pedig meghitt budai látvány fogadja a látogatókat. Mindegyik terasz exkluzív, egyedülálló és lélegzetelállító élmény biztosít.

kerthelyiség - Vasarely Múzeum
A Vasarely Múzeum épülete Óbuda közkedvelt részén fekszik. A világhírű Victor Vasarely festményeivel díszített, fényárban úszó terek inspiráló környezetet kínálnak kislétszámú céges fogadásokhoz és kreatív workshopokhoz. Tavasz és ősz között pedig a múzeum hangulatos kerthelyisége is megnyílik, amely remek színtere lehet borkóstolóknak vagy állófogadásoknak.



Vasarely Múzeum 1. és 2. emelet
A múzeumnak otthont adó Zichy-kastély a Mátyás-korabeli óbudai prépostsági Mária-templom és a klarisszák kolostorának romjaira épült. A Vasarely Múzeum állandó kiállítása a földszinti termek sorában és a két emeleti kiállítótérben tekinthető meg. A tárlat kronológikusan mutatja be Victor Vasarely művészetét a korai budapesti rajzkörtől, a kinetikus, op art képekig. A múzeum belső, kertkapcsolattal rendelkező kiállítóterei kiválóan alkalmasak meghitt, kisebb létszámú állófogadásokhoz.

Hall
A rendezvénytér kiváló lehetőséget biztosít konferenciák, esküvők vagy céges rendezvények számára. A tér az összetettségének, rugalmasan alakítható tagoltságának, az elegáns és finom átmeneteknek köszönhetően egy rendezvény során egyszerre több funkciót is be tud tölteni. A kül- és beltér, az oldalsó kisebb-nagyobb tárgyalók összekapcsolásával vagy éppen szétválasztásával pontosan akkora és olyan terület alakítható ki, amilyenre ügyfeleinknek igénye van.


Felkeltettük érdeklődésed?
Küldd el tervezett szinposzisodat és tervezett filmforgatás részleteit, hogy egyedi árajánlatot adhassunk produkciód számára!