Tréning/ Workshop

Céges tréningek és workshopok szervezésénél kiemelten fontos az intim és motiváló környezet megteremtése, ahol a résztvevők felszabadultan, saját határaikat átlépve engedhetik szabadon kreativitásukat a foglalkozások során. A Múzeum egyedülálló kiállítóterei különleges tematikus tréningek tökéletes helyszínei.

Reneszánsz Csarnok
A Reneszánsz csarnok a 16. századi itáliai építészet formavilágát követi. Félköríves árkádjai, klasszikus oszlopai, mellvédje és falképei egy reneszánsz palota udvarát idézik fel. A csarnokban a Szépművészeti Múzeum két különleges műtárgyegyüttese látható: az itáliai freskók és a velencei kútkávák. A freskógyűjtemény nemzetközi viszonylatban is ritkaságnak számít. A csarnok földszintjén, a 14-15. századi késő gótikus és a korai reneszánsz művekkel induló kiállítás, a csarnok emeleti kerengőjén, a késő reneszánsz 16. századi emlékeivel zárul. A teremben kiállított velencei kútkávák itáliai kőfaragók munkái, melyek egykor Velence utcáit, később főúri kastélyok udvarait díszítették.



Márvány csarnok
A múzeum neoreneszánsz stílusban épült reprezentatív fogadótere márványburkolatáról kapta mai elnevezését. A csarnok két oldalát az emeletre vezető díszlépcsőház áttört korlátja szegélyezi, pihenője oszlopos galériaként kapcsolódik a Márvány Csarnokhoz, ahonnan gyönyörű rálátást biztosít a teremre.

Román csarnok
A Román Csarnok hetven éven keresztül raktárként üzemelt, most a Szépművészeti Múzeum egyik legimpozánsabb és legreprezentatívabb tereként nyílt újra és ideális rendezvényhelyszínként szolgál csaknem minden elképzeléshez. A csarnok egyedülálló hangulatát fokozza, hogy a román stílust idéző térbe a 12. század végén épület freibergi dóm ma is látható Aranykapujának gipszmásolatán keresztül érkezünk meg. A román kori bazilikát idéző rendezvényhelyszínt hatalmas oszlopok és pillérek tagolják. A keresztény ikonográfiai program szerint megtervezett, de a millenniumi gondolatkörhöz is kapcsolható falfestményeken többek között a magyar történelem nagy alakjai elevenednek meg. A főhajó falaira a magyar állami, társországi és tartományi címereket festették. A csarnok lenyűgözően gazdag ornamentikáját szimbolikus ábrázolások, életfamotívumok, a halhatatlanságot jelképező pávák, a diadalíveket pedig állatövi jegyek egészítik ki. A körüljáró folyosó boltozatának griff- és sárkányfigurái a német középkori fal- és táblaképfestészet hatását viselik magukon. Az így összeálló, szakrális jellegű tér a századforduló dekoratív festészetének egyik legmagasabb minőségét képviseli. A II. világháborúban súlyos károkat szenvedett és a nagyközönség elől hetven évig elzárt Román Csarnok 2018-ban nyílt meg újra. A csarnokhoz egyedi ajándékkollekció készült.



Barokk Csarnok
A csarnok az építészek eredeti elképzelése szerint palotaudvart jelenít meg az épületen belül amit a barokk építészet formavilága jellemzi. Az itt látható festményeket a Régi Képtár olasz barokk anyagából kerültek kiválogatásra. Az impozáns csarnok mai állapota az egykori főúri gyűjtemények hangulatát próbálja feleleveníteni.

Belső udvarok (Ión és Dór udvar)
Új rendezvénytérként debütáló, izgalmas, beltéri kapcsolattal rendelkező impozáns kültéri helyszíneink, a Ión- és Dór belső udvarok nyáresti partik, filmvetítések, állófogadások de akár gálavacsorák helyszíneivé is varázsolhatóak.



Kupolaterem - 1. emelet
A 19. és 20. századi művészetet bemutató kiállítóterekből nyíló, különleges vörösmárvány-borítású kupolaterem ideális helyszíne lehet nagyszabású díszvacsorák, protokolláris fogadások és állófogadások számára. Képzeljük el, hogy vendégeink vacsorájukat a 19. század leghíresebb magyar történelmi alakjaival egy asztalnál fogyaszthatják el, hogy utána egy pezsgős koccintásra várjuk őket a lélegzetelállító dunai panorámával rendelkező teraszaink egyikén. A Kupolatér három emeletet foglal magában, melyek akár egyszerre is bérelhetőek nagylétszámú események alkalmával.

Vasarely Múzeum 1. és 2. emelet
A múzeumnak otthont adó Zichy-kastély a Mátyás-korabeli óbudai prépostsági Mária templom és a klarisszák kolostorának romjaira épült. A Vasarely Múzeum állandó kiállítása a földszinti termek sorában és a két emeleti kiállítótérben tekinthető meg. A művészi életművet időrend szerint követi végig az első budapesti rajzkörtől, a kinetikus, illetve a Gestalt elvek alapján többféle anyagban és műfajban megvalósuló op art munkákig. A múzeum belső, kertkapcsolattal rendelkező kiállítóterei kiválóan alkalmasak meghitt, kisebb létszámú állófogadásokhoz.


Felkeltettük érdeklődésedet?
Lépj velünk kapcsolatba az alábbi elérhetőségek egyikén:
rendezvényhelyszín-bérlés: [email protected]
tréning szervezése: [email protected]